Motto: Každý den jsem mu musela předkládat soupis toho, co jsem za den udělala, když se mu nezdál dostatečný, zbil mne...

Dvojí metr islámu

4. července 2007 v 22:57 | Fatimé |  Burka
K 60 ranám bičem byla dle dostupných zpráv za "nedovolený sexuální styk" odsouzena mladistvá dívka. Nejvyšší soud podle místních novin rozsudek potvrdil. Trest může být kdykoliv vykonán.
Dívce identifikované počátečními písmeny svého jména jako R. A. má být uštědřeno 60 ran bičem za to, že měla pohlavní styk s mužem v době, kdy jí bylo 14 let. Prvoinstanční soud ve městě al-'Ain v Emirátu Abu Dhabi ji uznal vinnou z "nedovoleného sexuálního styku" a stanovil, že má být zbičována.
Muž zapletený do tohoto případu, identifikovaný svými iniciálami jako H. S., byl odsouzen k šesti měsícům vězení. Onen diskriminační rozsudek je porušením závazků Spojených arabských emirátů vůči mezinárodnímu právu. Spojené arabské emiráty přistoupily k Úmluvě o odstranění všech forem diskriminace žen (Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women - CEDAW) v říjnu roku 2004 a k Úmluvě o právech dítěte (Convention on the Rights of the Child - CRC) v únoru roku 1997. Výbor pro odstranění diskriminace žen ve svém všeobecném doporučení č. 19 jasně zdůraznil, že zákaz diskriminace uvedený v článku č. 1 úmluvy se vztahuje na násilí založené na pohlaví, tedy na takové násilí namířené proti ženám, které "narušuje nebo ruší" požívání jejich lidských práv a základních svobod, jako je právo nebýt podrobeny mučení nebo krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení či trestání.
Informace o pozadí případu:
Tělesné tresty, jako je bití a bičování, byly mnohými smluvními orgány působícími v oblasti ochrany lidských práv včetně Výboru pro práva dítěte uznány za mučení či kruté, nelidské a ponižující zacházení. Mezinárodní právo v oblasti lidských práv výslovně zakazuje mučení či kruté, nelidské a ponižující zacházení. Spojené arabské emiráty jako stát, který přistoupil k oběma uváděným úmluvám, porušují své mezinárodní závazky, podle kterých by měly zakázat mučení či kruté, nelidské a ponižující zacházení.
Amnesty International se staví proti soudnímu trestání, které je přirovnatelné k mučení či krutému, nelidskému a ponižujícímu zacházení, ať již je podstata činu, pro který je uplatňováno, jakákoliv, a ať již je jakýkoliv druh trestního práva, který takové tresty umožňuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama