Motto: Každý den jsem mu musela předkládat soupis toho, co jsem za den udělala, když se mu nezdál dostatečný, zbil mne...

Mají ženy právo nebýt mláceny?

7. července 2007 v 0:55 | Fatimé |  Ženy
Chci hovořit o ženách a jejich právech. Jsem přesvědčená ,že ženy a děti - podobně jako muži - mají plné právo na ochranu před tělesným ubližováním, a toto právo by mělo být samozřejmé, jenže zřídka se uznává a sociální instituce ho neuplatňují spolehlivě a efektivně. Ženy však čím dál víc trvají na tomto právu a hovoří o sexuálním obtěžování, znásilňování a bití, přičemž požadují, aby muži, kteří toto právo porušují, snášeli důsledky.
Když však slyšíme o bití žen, stále máme tendenci hledat vysvětlení v ženě samotné (a v její psychice). Stále máme tendenci považovat bití spíše za manželský "problém" než za trestný čin. Jsme náchylní raději doporučovat zveřejnění, než soudně stíhat pachatele.

Zkrátka stále máme tendenci považovat jakékoli právo ženy v takovéhle situaci jen za formálně nejisté, podmínečně a za konkurenci mnohým právům, z kterých má tradičně užitek muž jako "otec rodiny" a které si sociální instituce, náboženští vůdci, veřejní činitelé a politici za řadili do rubriky rodinných hodnot.

To, jak jsou ženy vnímané na veřejnosti a jak se k nim chovají veřejné instituce - policie, sociální služby a zdravotnická zařízení - a zákon, závisí do velké míry na tom, co jsou podle nás její práva.

Podle mého názoru uděláme skutečný pokrok v eliminaci týrání teprve tehdy, kdy si uvědomíme, že ženy mají plné právo žít bez tělesného ubližování - všechny ženy všech dob bez ohledu na svůj vztah k útočníkovi, ať jsou jeho manželkou, družkou, přítelkyní, kamarádkou, známou anebo úplně cizí osobou - a když budeme podle tohoto přesvědčení konat.

Neměly by toto právo mít všichni lidé?
Dokonce i ženy?
Dokonce i doma?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ms.Hilton Ms.Hilton | Web | 20. srpna 2009 v 16:52 | Reagovat

jo..to je pravda..ženy maj mít stejný práva jako muži a to všude!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama