Motto: Každý den jsem mu musela předkládat soupis toho, co jsem za den udělala, když se mu nezdál dostatečný, zbil mne...

Týrané ženy

7. července 2007 v 0:18 | Fatimé |  Ženy
Na celém světě se děje hrozné bezpráví, protože v soukromí mnozí manželé bitím nutí svoji ženu, aby se podrobila. Teprve nedávno to bylo v mnoha zemích oficiálně označeno jako trestný čin. Jedna zpráva z Indie uvádí, že nejméně 45 procent Indek zažívá od svých manželů políčkování, kopání nebo bití. Týrání představuje v globálním měřítku závažné ohrožení zdraví žen. Federální vyšetřovací úřad uveřejnil, že ve Spojených státech jsou ženy ve věku 15 až 44 let častěji zraněny při domácím násilí než při dopravních nehodách, přepadení a znásilnění dohromady. Domácí násilí tedy není pouhá občasná hádka, která vyústí v pár vzájemných políčků, ale je to velmi závažný problém. Mnoho žen žije ve strachu, že budou doma zraněny nebo zabity. Celostátní průzkum, jenž se konal v Kanadě, ukázal, že třetina žen, které zažívají domácí násilí, se ocitla v situaci, kdy jim šlo o život. Dva výzkumní pracovníci ve Spojených státech dospěli k tomuto závěru: "Nejnebezpečnějším místem pro ženy je domov, protože je často místem krutého zacházení a týrání."
Proč však v tak nebezpečných vztazích tolik žen zůstává? Mnozí lidé si říkají: "Proč tyto ženy nevyhledají pomoc? Proč od partnera neodejdou?" Důvodem je mnohdy právě strach. Je pokládán za charakteristický rys domácího násilí. Pro despotické muže je typické, že svou ženu ovládá násilím a umlčuje ji pod pohrůžkou zabití. A rovněž se stává, že když se některá týraná manželka odhodlá vyhledat pomoc, ne vždy ji najde. Všeobecně panuje sklon násilí páchané manželem bagatelizovat, přehlížet nebo omlouvat. Tento postoj mívají i lidé, který se jiné formy násilí oškliví. Navíc mimo domov takový manžel může působit jako šarmantní člověk. Přátelé manželce většinou nevěří, že ji muž bije. Mnohé týrané manželky, kterým to nikdo nevěří a které se nemají kam obrátit, mívají často pocit, že jim nezbývá nic jiného než trvale žít ve strachu.
Stává se, že když týraná žena od svého manžela odejde, prožívá někdy jinou formu útlaku - manžel ji totiž sleduje na každém kroku. Z nedávné studie, která byla provedena v Severní Americe a do které bylo zahrnuto více než tisíc žen ze státu Louisiana, vyplynulo, že v takové situaci bylo 15 procent z nich. Jen si to představte! Kamkoli přijdete, vždy se tam objeví člověk, který vás ohrožoval. Telefonuje vám, sleduje vás, pozoruje vás a čeká na vás. Možná dokonce zabije vašeho domácího mazlíčka. Je to doslova tažení hrůzy.
I když tento druh strachu možná neprožíváte, nabízí se otázka, do jaké míry se strach promítá do vašeho běžného života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzana zuzana | E-mail | 14. ledna 2009 v 21:27 | Reagovat

Dobry den,

potrebovala by jsem poradit.(PROSIM O POMOC)

Zacalo to kdyz jsem byla mala muj tata (tomu se uz ani neda rict tata) je strasny clovek a nenavidim ho. Od malicka me, moji sestru a maminku mlatil protoze pil. Dnes uz mi je 25 let ale porad je to to same:( sice uz nepije ale dpta maminku.Ale zacnu od zacatku.

Kdyz jsem byla mala tak jsem prozivala hrozne detstvi, tata strasne pil a byl moc agresivni, ale kdyz nepil tak jsme nevedeli ze je vubec doma. Prozivali jsme strasne peklo, mlatil nas kdyz jsme meli ja nebo sestra spatnou znamku a do skoly jsme chodili s modrinami. Nase maminka tim strasne trpela a trpi doted. Prali jsme si aby se mu neco stalo a uz nas konecne nechal byt. Rikali jsme i mamince aby se s nim rozvedla ale ona nam rekla, ze nemuze protoze tata nas zivi:( jenze co jsem mohli kdyz jsme byli male:( Ted pred rokem se stala vec ze zmlatil policajta a tak ho zavreli na protialkoholicke. Byl tam asi 5 mesicu a pak ho pustili s podminku. Moje maminka byla za tech 5 mesicu ten nejstastnejsi clovek na svete a my taky!!! Ted je to rok co nepije ale je to skoro to same psichycky depta maminku.Chova se k ni priserne a nejhorsi je natom to, ze ona uz nemuze dal je nemocna ma same nemoci a hlavne uz je psichycky unavena. Kdyz se ji ale zeptame jak se ma tak nikdy nam nerekne ze ji neco boli nebo ze je smutna:( dovime se te to jen od druhych jak ji vse boli,... Moc ji milujeme je to neuzasnejsi maminka a dala nam to prvni a posledni!!! Mame pocit ze uz si nato tak zvykla ze uz ve svem zivote nechce nic menit. Kdyz chceme aby prisla za mnou do Prahy nebo k segre na Slovensko tak rekne ze tata by se zlobil. Ja vim ze nechce nas trapit a rikat nam jak se ma ale my by jsme ji chteli moc pomoct ale nevime jak.

Prosi poradte nam co mame delat aby to utrpeni nase maminky a take nas uz skoncilo.

Dekuji za jakoukoliv odpoved na kontakt:zuzana.hiadlovska@centrum.cz

Hiadlovska Zuzana

2 preternatural preternatural | Web | 20. června 2015 v 10:57 | Reagovat

ge money autopůjčka :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama